054-7339719

 
  מלא פרטיך ואחזור אליך בהקדם:
           
| 054-7339719 | smadar@smadarnadav.co.il

    
בגבול ההגיון והרגש

רציונאל הוא אדם בעל ראייה אוביקטיבית שפועל ע"פ ההגיון עם שלטון הראש על הרגש. החשיבה שיטתית הוא זהיר, מכבד כללים ומוסכמות ופועל רק לאחר שבחן את הסביבה אסף נתונים והגיע למסקנות לוגיות. יש לו משמעת עצמית וכוח התמדה. רבים מהם מוותרים על צרכים אישיים למען החברה.
עפר בחור רווק בן 48 שוחח איתי בטלפון ולאחר ששאל וחקר, ביקש ניתוח גרפולוגי לכתב ידו. הוא לא הרבה לספר, היה עניני וביקש להיות מודע לחוזקות והחולשות שלו והדגיש שחשוב לו שאדייק בניתוח הגרפולוגי שכן הנתונים ייבחנו ויותאמו  לפני שפונה לנשים באתרי הכרויות.
בניתוח כתב היד התברר שסוג האישיות של עפר הינה רציונלית. יכולת קבלת ההחלטות השיפוט האוביקטיבי והראייה אסטרטגית הסבירו את התפקיד הניהולי הבכיר שעסק בו.
אך בתחום הרגש, נמנע מלתת לו ביטוי, הוא זה שהוביל לרווקות ממושכת שאותה ביקש לשנות. למרות ההערכה העצמית הריאלית והאמונה ביכולותיו הבטחון העצמי שלו היה נמוך.
בהמשך לאיבחון ובמהלך  פגישות האימון האישי הוא החל להיפתח וסיפר שבילדותו הוריו התגרשו וכל אחד מהם היה עסוק בלשקם ולבנות את חייו עם זוגיות חדשה וילדים שהפכו לאחיו. אך הוא הרגיש בודד, הוא לא זכה לתשומת לב או תמיכה ועם הקשיים היה רגיל להתמודד לבד.
יחסיו עם נשים התנהלו בגישה רציונלית ובזהירות. הוא נהג לשקול את היתרונות מול החסרונות של בנות הזוג, והחסרונות לא אחרו להגיע, נשים שהביעו רגש ופחות השתמשו בהגיון הרתיעו אותו, הוא לא יכל היה להתמודד עימן כי נמנע מלהפגש עם הרגש ורק בגבול ההגיון הרגיש שליטה.
המודעות העצמית לחוויות ילדותו והחיבור לרגש יצר בו חלון ועזר לו להפרד מדפוסי חשיבה לא מודעים  שתקעו אותו. הרצון לשינוי גבר והתנהגות החיובית שסיגל סייעו לו ביחסים הבינאישיים ועם בנות הזוג בפרט.
 

סמדר נדב |  אימון וגרפולוגיה  | 054-7339719 | עמק הברכה 27 ת”א 67456 | smadar@smadarnadav.co.il
 עיצוב אתרים : Fresh studio | קופירייטינג  :  מכשפה של מילים